Казки Василя Моруги

Винахідливий карасик

На широкому плесі поміж корчами густого верболозу жила злюща-презлюща, здоровенна-прездоровенна Щука. І така вже була вона страшна, що не тільки маленькі рибки, а й дорослі сазани обминали її схованку десятою дорогою.

Цілими днями непорушно стояла Щука в корчах, ніби чималенька …

Грибочок

Ішла Оленка лісом. Легко ступала вона по торішньому м’якому листі, придивлялася:шукала грибочків. Аж от бачить — листочок настовбурчився. Заглянула Оленка під нього, а там — грибочок. Та такий маленький, що ледве його видно.

«Дай,— думає Оленка,— зачекаю, доки він підросте. …

Паперовий літачок

Паперовий літачок лежав на столі і тяжко зітхав. Ще 6 пак! Минуло уже півдня звідтоді, як його склали із аркушика шкільного зошита, а він досі ще не літав. Хоча б вітерець залетів до кімнати і покружляв його! Та де той …

Як теля одягло бриля

Скік-брик, брик-скік! — вискочило телятко на лужок. Туди ніжками — хвиць, сюди ріжками — хить: кого б оце буцнути під бік? Розігналось та в тополю лобом — гуп! Еге, боляче! Підскочило та ратичкою по будякові — гоп! Ой-ой, як він …

Коник і Сонечко

Повзла Мурашка поміж трави. Може, з дому, а може, й додому — ніхто того не знав. Повзе — то хай собі повзе, яке кому діло до маленької Мурашки.
А вона дивиться собі під ніжки: гляди, щось удасться знайти та з …